سازمان انتقال خون وظیفه و رسالتی حیاتی دارد/اهدای خون جزء اعتقادات مردم است

مدیرکل انتقال خون کرمانشاه استان کرمانشاه در دیدار با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: سازمان انتقال خون وظیفه و رسالتی حیاتی دارد و نجات جان بسیاری از بیماران، نیازمند خون و فرآورده‌های خونی است.

به گزارش کرمانشاه پرس به نقل از ایرسا آنلاین ، دکتر مریم میرزاده اظهار کرد: تلاش خادمان سازمان انتقال خون استان، تهیه و تامین مستمر خون و فرآورده‌های خونی برای نجات بیماران نیازمند است تا در هیچ نقطه‌ای جان بیماران در نبود خون به خطر نیافتد.

وی افزود: مجموعه همدل و پرتلاش انتقال خون استان در تمامی شرایط و در تمامی زمان‌ها، علی‌رغم مرارت ها و چالش ها، بدون تعطیلی پای کار بوده و در حال خدمت رسانی به مراجعان و تامین نیاز بیماران بوده اند.

دکتر میرزاده در ایام شیوع کرونا نیز فعالیت این سازمان مضاعف و خوشبختانه با عزم و همت جمعی کارکنان و مشارکت آحاد مردم هیچگاه کمبودی در ذخایر خون استان احساس نشد.

به گفته مدیرکل سازمان انتقال خون استان کرمانشاه در ایام اربعین حسینی (ع) نیز با تلاش ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ذخایر خونی استان جهت پشتیبانی نیازهای احتمالی در راستای خدمت‌رسانی به زوار حسینی تامین و این سازمان با افتخار آماده خدمتگزاری به زائرین اربعین بوده است.

وی با اشاره به اینکه حیات و بقاء و ماهیت سازمان انتقال خون در کنار زحمات کارکنان این مجموعه، وابسته به حضور و همراهی اهداء کنندگان نیکوکار و نیک‌اندیشی است که در مسیر کمک به بیماران نیازمند، یاری رسان سازمان انتقال خون هستند، گفت: در ایام سوگواری حسینی (ع) در پویش نذر خون، بحمدالله شاهد استقبال گسترده و ارزشمند مردم نوع‌دوست استان در امر اهدای خون بودیم و با توجه به نیاز روزافزون به خون و فرآورده‌های خونی، کماکان نیازمند مشارکت مردم و حمایت مسئولین از این حوزه هستیم.

اهدای خون جزء اعتقادات مردم است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این دیدار با تقدیر از خدمات سازمان انتقال خون و دعوت از آحاد مردم جهت مشارکت در این امر خداپسندانه، گفت: کار سازمان انتقال خون بسیار ارزشمند است و اهدای خون اقدامی خداپسندانه است که منجر به نجات جان بیماران نیازمند خواهد شد.

آیت الله علما بیان کرد: کرمانشاهیان از دیرباز خدمتگزار زوار امام حسین (ع) بوده اند و همه تلاش و مساعی خود را برای پذیرایی از زائران عتبات عالیات به کار می برده اند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه نذر خون در ماه محرم و صفر حرکت خوبی است و انتظار می رود، آحاد مردم خصوصاً بانوان محترم در این حرکت انسانی مشارکت بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد:  اهدای خون کار بسیار خدا پسندانه ای است، باید این حرکت خوب تبیین و اطلاع رسانی شود و مردم باید در جریان امور قرار گیرند، زیرا مردم پای کار هستند و اگر یقین کنند چیزی لازم است حقیقتا همکاری می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت معنوی محرم و صفر استفاده ببرید، گفت: زیرا مردم باورمند هستند، هیچ کجای دنیا مثل ایران اینگونه استقبال نمی کنند، چون اهدای خون جزو اعتقادات مردم است، و می شود از بستر نماز جمعه ها استفاده کرد، مدارس، دانشگاه ها، محیط های نظامی و انتظامی فرصت های خوبی است برای مشارکت زیرا جوانان حضور دارند.

به گفته امام جمعه کرمانشاه، آنچه استان را به موفقیت سوق می دهد مدیریت صحیح است، زیرا مردم آمادگی دارند، بنابراین باید مدیران استان خود را با مردم هماهنگ کنند.

در حاشیه این دیدار با اهداء لوح از دکتر علیرضا شهرستانی رییس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به پاس همراهی مستمر در امر اهدای خون تقدیر شد.