زائران اربعین حسینی (ع)مراقب کلاهبرداری افراد سودجو باشند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با هشدار به زائران عتبات عالیات در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی‌ گفت: زائران اباعبدالله الحسین(ع)به تبلیغات و لینک‌های ارسال شده توجه نکنند و برای ثبت‌نام به سایت اصلی سازمان حج و زیارت (سماح)مراجعه کنند.

به گزارش کرمانشاه پرس، دکتر نیکزاد عباسی اظهار کردبا توجه به فرا رسیدن اربعین حسینی (ع)و ثبت نام اینترنتی زائران برای سفر به عتبات عالیات فرصتی برای افراد سودجو و کلاهبرداران اینترنتی به وجود آمده تا با عناوین و شیوه‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری از احاد مردم نمایند.

وی با بیان اینکه زائران اربعین حسینی مراقب کلاهبرداری با ترفندهایی نظیر صدور سریع ویزا باشند، افزود: برخی از کلاهبرداران با طراحی صفحات جعلی اینترنتی (فیشینگ) در قالب صدور سریع ویزای اربعین با سرقت اطلاعات بانکی افراد اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌نمایند.

عباسی  به زائران عتبات عالیات توصیه کرد: حتما برای ثبت نام  به سایت اصلی  سازمان حج و زیارت
به آدرس  https://samah.haj.ir  مراجعه نمایند و از لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی برای ثبت نام ارائه می‌شود خودداری کنند.

وی با اشاره به برخی از ترفندهای کلاهبرداران در فضای‌مجازی از کاربران هم‌استانی خواست به ایمیل‌های ناخواسته و یا پیام‌هایی که تحت عنوان ثبت‌نام اربعین‌حسینی در شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات اغواکننده و واهی اعتماد نکرده و به آنها، پاسخ ندهند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه ادامه داد: امروزه گوشی‌های تلفن همراه به‌ عنوان یکی از ملزومات سفر بوده و زائران از امکانات و اپلیکیشن‌‌های موجود در این گوشی‌ها برای برقراری ارتباط با خانواده‌های خود استفاده می‌کنند، توصیه می‌شود قبل ازعزیمت به سفر کلیه اطلاعات شخصی و غیرضروری خود را از گوشی‌های خود تخلیه کنند.

وی تاکید کرد : زائرین عزیز ضمن فعال‌سازی PIN سیم‌کارت و رمز گوشی‌، در طول سفر از تحویل گوشی‌ همراه  به افراد غیرخودداری و از اتصال به اینترنت‌هایی ناشناس و باز کردن فایل‌ها و پیام‌های ناشناس خود‌داری نمایند.

عباسی در پایان گفت: زائران اخبار و اطلاعاتی که با پیاده روی اربعین در ارتباط است را تنها از ستاد مرکزی اربعین حسینی و مراجع رسمی کشور پیگیری کنند.