ثبت‌نام ۲۵ هزار کرمانشاهی برای اربعین

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه، از ثبت‌نام ۲۵ هزار نفر از استان برای شرکت در راهپیمایی اربعین در سامانه سماح خبر داد.

به گزارش کرمانشاه پرس، سعید کریمی‌خو از ثبت‌نام ۲۵ هزار نفر از استان برای شرکت در راهپیمایی اربعین در سامانه سماح خبر داد و اظهار کرد: با توجه به حذف ویزا برای سفر زیارتی اربعین، ثبت‌نام در سامانه سماح برای تمامی زوار اربعین الزامی و در حکم روادید تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: پیش ثبت‌نام متقاضیان شرکت در پیاده‌روی اربعین از تیرماه شروع شد و از ۲۳ مرداد ثبت‌نام قطعی آغاز شده است و تا ۲۴ شهریورماه ادامه دارد.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به الزامی بودن ثبت‌نام در سامانه سماح برای دریافت خدمات، گفت: زائران با ثبت‌نام قطعی در سامانه سماح و پرداخت حق بیمه به مبلغ ۱۸ هزار تومان از مزایا و خدمات حمایتی بیمه‌ای از ۱۰ شهریورماه به بعد برخوردار خواهند شد.

وی مدت اقامت زائران در کشور عراق تا ۱۰ مهرماه اعلام کرد و گفت: همه زائرین تا پیش از تاریخ اعلام شده باید به کشور برگردند.

براساس توافقات بانک مرکزی در راستای تسهیل سفر و ارائه خدمات مناسب، مبلغ ۱۰۰ دلار ارز زیارتی یا ۱۵۰ هزار دینار عراقی از طریق بانک‌های ملی، سپه، ملت، تجارت و صادرات و همچنین صرافی‌های مجاز به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح در اختیار زوار قرار می‌گیرد.