تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان دالاهو از خواسته های اصلی مردم است

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان دالاهو از خواسته های اصلی مردم است.

به گزارش کرمانشاه پرس، مجتبی بخشی پور ظهر یکشنبه در نشست بررسی مشکلات حوزه درمان شهرستان اسلام آباد غرب و مراسم تجلیل از کادر درمان این شهرستان که با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شد، اظهار کرد: سلامت و توسعه ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و برخورداری از سلامت جسمی، روحی و اجتماعی حق مسلم تمام مردم است و سلامت جسمی و روحی پایه‌های توسعه کشور محسوب می‌شوند و نقش سلامت جسمی و روحی به عنوان یک مؤلفه اصلی در پیشرفت یک جامعه به طور علمی ثابت شده است.

وی افزود: پایان دادن به موضوع فقر و گرسنگی، کشاورزی پایدار، تضمین آب شرب، تضمین منابع انرژی و تضمین زندگی توأم با سلامت و رفاه برای کل جامع جز ۱۷ آرمان توسعه زیربنایی هر مملکتی است که هر چقدر در حوزه بهداشت درمان و سلامت هزینه شود در واقع خدمت به آینده صورت گرفته است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توزیع امکانات در حوزه بهداشت و درمان عادلانه نبود و مناطق محروم از این امکانات برخورداری کمی دارند و هزینه سلامت و درمان خیلی بالا است که دولت و مجلس در این دو موضوع باید تصمیم اساسی بگیرند.

بخشی پور گفت: پیش قراولان تمام مشکلات حوزه بهداشت و درمان، بهورزان هستند که تنها ارتقای آن‌ها بازنشستگی است و مجلس و دولت باید برای ارتقا آنها هم برنامه جدی داشته باشند.

وی بیان کرد: تکمیل بیمارستان اسلام آبادغرب، تجهیز بیمارستان شهرستان، توسعه اورژانس بیمارستان و تکمیل کلینیک داخلی بیمارستان از اقدامات خوب صورت گرفته است.

بخشی پور مطرح کرد: در حوزه حوزه بهسازی سیستم سرمایشی بیمارستان اسلام آبادغرب، تکمیل بیمارستان دالاهو و بستر درمانی شهرستان دالاهو از اقدامات انجام شده و یا در دست اقدام است.

وی گفت: تکمیل ساختمان مرکز بهداشت بخش گهواره، تکمیل بستر درمانی دالاهو، شبانه روزی کردن درمانگاه شهر حمیل و ۲ شیفته کردن مرکز سراب هرسم از خواسته‌های مردم اسلام آبادغرب است