تهیه طرح مطالعاتی شبکه فاضلاب شهری کوزران/ لزوم تامین اعتبار چهار خطه شدن مسیر کوزران به کرمانشاه

بخشدار کوزران از تامین اعتبار و اجرای تهیه طرح مطالعاتی شبکه فاضلاب و تصفیه خانه شهر کوزران خبر داد.

به گزارش کرمانشاه پرس، جمشید عزیزی در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار و بزرگداشت شهید صارمی در مجتمع امام علی (ع) شهر کوزران برگزار شد، اظهار کرد: فاضلاب شهری کوزران به طول ۲۱ کیلومتر در سال جاری طرح مطالعاتی آن انجام و در سال آینده در ردیف اعتبارات قرار و عملیات اجرایی آن انجام خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه چهار خطه شدن مسیر کوزران به کرمانشاه حق مردم منطقه است، گفت: حدود ۳۲ کیلومتر از جاده بین شهری کوزران به کرمانشاه ( تا سراب نیلوفر) نیاز به تعریض و چهار خطه شدن دارد که حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است که از طریق سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه پیگیری ها انجام شد و با توجه به حجم اعتبار مورد نیاز کمک نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را می طلبد.

عزیزی به تامین اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال جهت بازسازی ساختمان کتابخانه عمومی کوزران در کمیته برنامه ریزی شهرستان اشاره نمود و گفت: امیدواریم بعد از چندین سال شهروندان کوزرانی صاحب کتابخانه عمومی شوند.

وی با اشاره به اجرای ۲ پروژه آب رسانی “قلعه سلیمان خان” و “هفت آشیان” در بخش کوزران گفت: انتظار می رود حداکثر تا آبان ماه در فاز اول بیش از ۳۰ روستا از آب شرب بهداشتی بهره‌مند شوند.

به گفته بخشدار کوزران “روستای بابان یاور” پرجمعیت‌ترین روستا با ۲۰۰ خانوار با انتقال آب از شهر کوزران به این روستا، برای همیشه از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شدند.

عزیزی با اشاره به اینکه کوزران در زمینه زیرساخت های جاده ای بسیار ضعیف است، گفت: در یک سال گذشته تا کنون ۴ کیلومتر جاده قلعه گلینه و ۵ کیلومتر و نیم جاده چگینی آسفالت شده است.

وی گفت: زیرساخت های جاده زنهر در دست اجرا و همچنین جاده کوزران به تختگاه در هفته آینده به طول ۱۰ کیلومتر و نیم عملیات اجرای آن انجام خواهد گرفت.

به گفته بخشدار کوزران، مردم این بخش در بحث واکسیناسیون در نوبت اول ۸۶ درصد ، نوبت دوم ۷۶ درصد، نوبت سوم ۵۳ درصد و تنها یک درصد دوز یادآور تزریق کرده اند.

در پایان این مراسم از خبرنگاران حاضر تجلیل به عمل آمد.