بازدید وزیر نیرو از پروژه ایستگاه فوق‌توزیع ۴ هزار ۳۷۰ میلیارد ریالی در حال احداث سنندج۶

وزیر نیرو از پروژه در حال احداث ایستگاه ۶۳.۲۰ کیلوولت GIS سنندج۶ بازدید کرد.

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر “علی‌اکبر محرابیان” وزیر نیرو از پروژه ایستگاه فوق‌توزیع ۴ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریالی در حال احداث سنندج۶ بازدید کرد.

مهندس “علی اسدی” مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب به تشریح مشخصات این پروژه پرداخت و گفت: این پروژه با ظرفیت ۸۰ مگاولت‌آمپر دارای دو فیدر ورودی ۶۳ کیلوولت، ۱۲ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت و دو مجموعه بانک خازنی به ظرفیت ۵.۴ مگاوار با هدف تأمین برق مشترکان جدید شهر سنندج در حال احداث است.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: این پروژه از پروژه‌های ویژه و خاص برق غرب در سنندج است که با روش تأمین مالی توسط فروشنده در حال احداث است و این روش برای اولین بار در صنعت برق کشور به اجرا در می‌آید و از اهمیت و ارزش ویژه‌ای است.

مهندس اسدی در پایان با اشاره به اینکه برای احداث این پروژه اعتباری بالغ بر ۴ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است، گفت: در راستای حمایت از تولید داخلی و ایجاد اشتغال، ترانس‌ها و تابلوها و سایر تجهیزات این پروژه از تجهیزات داخلی خریداری شده و آماده نصب هستند و به محض اتمام عملیات ساختمانی، کار نصب تجهیزات و کابل‌کشی این پروژه آغاز می‌شود.

دکتر محرابیان ضمن تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی مدیرعامل و کارکنان برق غرب در احداث این پروژه مهم ابراز داشت: وزارت نیرو آمادگی دارد که هر مانعی بر سر این پروژه وجود دارد را برطرف نماید و امیدواریم این پروژه در اسرع وقت به بهر‌برداری برسد تا برق مطمئن و پایدار برای مردم غرب کشور تأمین شود.