استقرار تجهیزات پزشکی در مرز خسروی طی هفته جاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از استقرار تجهیزات پزشکی در مرز خسروی طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش کرمانشاه پرس، قباد محمدی اظهار کرد: یکی از اقدامات لازم در راهپیمایی اربعین بحث حفظ سلامت زائران است که این مهم برعهده کمیته بهداشت و درمان قرارگاه اربعین قرار گرفته و در استان کرمانشاه نیز دانشگاه علوم پزشکی عهده‌دار این مسئولیت است.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال مراسم اربعین در فصل گرما برگزار می‌شود بحث گرمازدگی از اهمیت بالایی برخوردار بوده که پیشگیری از گرمازدگی و درمان افراد گرمازده از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: تمام قسمت‌های دانشگاه اعم از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی برای خدمت رسانی به زائران اربعین بسیج شده اند و در این راستا شیفت بندی نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفته است.

محمدی بیان کرد: آمبولانس، اتوبوس، آمبولانس، بالگرد و آزمایشگاه‌های کرونا و وبا در مرز خسروی و قصرشیرین طی اواخر هفته جاری مستقر خواهند شد و درمان و حمل و نقل بیماران را انجام خواهند داد و ۲ هزار نیروی انسانی برای اربعین در استان کرمانشاه دز آماده باش قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مواردی که در هنگام بازگشت زائران اربعین اهمیت دارد موضوع غربالگری و تست کرونا برای افراد مشکوک است که اقدامات لازم برای غربالگری در مرز خسروی فراهم شده است.