آغاز پذیرش دانشجویان علمی کاربردی استان کرمانشاه از یک تیرماه/ افزایش ۴۸ رشته جدید در ۸ مرکز جامع علمی کاربردی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: پذیرش دانشجویان علمی کاربردی در استان کرمانشاه از (چهارشنبه، اول تیر) آغاز شده و تا دو هفته آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش کرمانشاه پرس، حسن شرفی اظهار کرد : در سال جاری و با پذیرش ورودی های جدید به دنبال توسعه و گسترش رشته های مورد نیاز روز جامعه می باشیم.

وی گفت: در حال حاضر ۴۸ رشته جدید در ۸ مرکز جامع علمی کاربردی در استان اضافه شده که از این تعداد ۲۰ رشته در مقطع کارشناسی و مابقی رشته ها نیز در مقطع کاردانی می باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه بیان داشت: این دانشگاه به دنبال کسب سهم عمده و موثری در اشتغال و بازار کار می باشد و صرفا به دنبال گسترش و افزایش تعداد فارغ التحصیلان نیست و بلکه به دنبال کمک به اشتغال و فارغ التحصیلان مورد نیاز بازار کار است.

وی افزود: دانشگاه به دنبال آموزش رشته هایی بوده که مخاطب بیشتری داشته به طوری که این مخاطبان به سمت اشتغال پایدار سوق داده می شوند.

شرفی ادامه داد: با تحقیق و تلاش های صورت گرفته در دانشگاه رشته های مورد نیاز بازار کار به خوبی شناخته شده و به دنبال گسترش این رشته ها در دانشگاه علمی کاربردی می باشیم تا بلکه بتوانیم آمار بیکاری استان را کاهش دهیم.

وی افزود: برنامه های دانشگاه علمی کاربردی در راستای کاهش مشکلات کشور و بیکاری بوده و به تبع آن رشته هایی که مورد نیاز بازار کار را پذیرش می کند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه بیان کرد: یکی از ویژگی های این دانشگاه بازنگری در سر فصل های دروس بوده و خود دانشگاه می تواند سرفصل های دروس آموزشی را بنابر نیاز جامعه تغییر دهد.

وی گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو برای مهر ماه در دانشگاه علمی کاربردی حدود ۸ هزار ۸۰۰ نفر می باشد که در ۱۴۳ کد رشته محل پذیرش می شوند و ۶۴ کد رشته در مقطع کارشناسی بوده و مابقی نیز در مقطع کاردانی پذیرش می شوند.

شرفی در ادامه افزود: رشته های جدیدی از جمله تولید محتوای دیجیتال، مربی گری ورزشی، کاردانی تولید دارو، کارشناسی موسیقی و… از جمله رشته های پر مخاطبی است که با اضافه شدن در سال جاری می تواند جهت دهی شغلی را بر افراد و خانواده ها بر عهده بگیرد.

وی گفت: هدف دانشگاه صرفا کمیت نبوده بلکه کیفیت و بالا بردن سطح کیفی است که به دنبال آموزش افراد، اشتعال، کارآفرینی و کمک به اشتغال جامعه می باشد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه تاکید داشت: در سال جاری برخلاف سال های گذشته زودتر از موعد مقرر پذیرش دانشجویان آغاز شد تا بلکه دانشجویان با فراغ خاطر بیشتری به تحصیل و انتخاب رشته بپردازند.

وی گفت: ثبت نام از یک تیر ماه آغاز و دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و همچنین مراکز دانشگاه در سطح استان ثبت نام خود را انجام دهند.

شرفی در پایان گفت: مبلغ وام دانشجویی در سال جاری یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده و همچنین شهریه این دانشگاه نیز در سال جاری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد.